קטגוריות
הבלוג שלי

זה לא סוד

זה לא סוד שכבר מגיל קטן בנות מציירות בדמיונן את בן זוגם. מעניין לדעת האם אנחנו כאלה כי זה כך מהטבע או שזה מה שהחברה בונה בנו. בימינו לא כל כך ברור מה בא טבעי ומה מושתל במוחנו ע"י הסביבה. בכל מקרה, לפני שידעתי לקרוא ולכתוב כבר חלמתי עליו. כמובן שהיתה שימלה יפה ואפילו נתתי שמות לילדים וכל ילד אמיתי שהתקרב אליי הרחקתי מהר מהר שהרי אין לו שום קשר לדמות המושלמת שחיה בראשי ובליבי. 

קראתי כל כך הרבה ספרים וראיתי כל כך הרבה סרטים שהיום אני אומרת חד משמעית – להרחיק מילדות את כל הספרים הרומנטיים והסרטים ההוליוודיים. הם אחראים לכל כך הרבה שטויות וכל כך הרבה בזבוז של זמן וטעויות. הם גורמים לבנות מלאות ביצירתיות, אינטליגנציה והשתוקקות אמיתית לקשר, לבזבז את כל הפוטנציאל שלהן בתחום אחד קטן במקום לצאת אל העולם, לחוות אותו ולצמוח דרכו , לגלות את עצמן לפי מה שהטבע מכין בשבילן ולא פנטזיות ורודות מעורפלות.

רק שערו בנפשכם את ההבדל בין הדרך שבה גדלים בנים ובנות – הילדות מוקפות בסיפורים על נסיכות ואבירים מושלמים ואילו הבנים גדלים על מודל אחר לחלוטין לא פחות לא מציאותי והרסני, עולם הפורנו. ומה קורה כששני העולמות האלה נפגשים?! אין פלא שבני נוער מאבדים את הרצון שלהם לחיות, אין פלא שהם שוקעים בסמים ואלכוהול. לקחנו להם את הטעם בחיים. אפילו את הדבר היחיד שחשוב ושיכול למלא באמת את החללים הפנימיים – יחסים וקשרים בין אנשים. 

במקום להקיף אותם בדברים בלתי מציאותיים אנחנו צריכים להקיף אותם בסביבה עם ערכים כמו שמלמד הרב לייטמן. סביב שתלמד אותם יחסי אנוש. איך להתנהל ביחסים, איך להסתדר, הבדלים בין נשים וגברים, תקשורת נכונה, כבוד הדדי ואמפתיה. שורה תחתונה – אני חושבת שהטבע מוביל אותנו לגלות אחד את השני אבל רק חינוך נכון יעזור לנו להיות אנשים מאוזנים עם זוגיות מאושרת ובריאה.